2017-03-08

5 korzyści z cateringu dietetycznego, o których nie pomyślałeś

  • zdrowe odżywianie
  • jedzenie bez chemii
  • nowa dieta
  • catering dietetyczny
  • fit

Jest rzeczą oczywistą, że catering dietetyczny niesie za sobą szereg korzyści, do których zaliczyć należy przede wszystkim wygodę i oszczędność czasu.

Ale korzyści jest jeszcze więcej niż mógłbyś przypuszczać:

1. Oszczędzasz więcej czasu niż Ci się wydaje

Przygotowywanie zbilansowanych posiłków to nie tylko czas spędzony na samym gotowaniu. Dochodzi do tego czas związany z planowaniem diety i zazwyczaj bardzo dużo czasu spędzonego na zakupach. Jeżeli dbamy o różnorodność i wysoką jakość przygotowywanych dań, ilość czasu poświęcona na żywienie, drastycznie wzrasta.

2. Nie musisz dysponować fachową wiedzą, żeby zdrowo się odżywiać

Nad cateringiem dietetycznym czuwają zazwyczaj dietetycy i inni specjaliści ds. żywienia. Możesz nic na ten temat nie wiedzieć i zdrowo się odżywiać.

3. Efekty są większe, ponieważ się nie stresujesz

Okazuje się, że troska o racjonalne żywienie może kosztować nas wiele stresu. Obawiamy się, że coś się nie uda albo że popełniliśmy jakiś błąd. A kiedy się stresujemy nasze wszystkie starania, mogą pójść na marne. Powierzając swoje żywienie specjalistom, jesteś spokojniejszy, co korzystnie wpływa na efekty wszystkich działań.

4. Próbujesz nowych smaków

Masz szansę spróbować potraw, o których nigdy byś nie pomyślał. Nowe połączenia smakowe, potrawy przyrządzone przez szefów kuchni - gwarantują bogactwo doświadczeń i satysfakcję z posiłków.

5. Oszczędzasz pieniądze

Są takie sytuacje, w który catering dietetyczny może się po prostu opłacać. Im mniejsza liczba osób dla których gotujesz, tym catering jest bardziej ekonomiczną opcją. Warto też przeliczyć koszt zakupu bardzo zdrowych, rzadkich i drogich składników, których w cateringu jest sporo. Osobną kwestią pozostaje marnowanie zakupionej żywności i nie wykorzystywanie wszystkich produktów w całości. Catering dietetyczny jest odpowiedzią na tego typu problemy.Wpis powstał we współpracy z trenerem personalnym Sebastianem Krawczykiem